З ініціативи Прогрестех-Україна викладачі кафедри Динаміки і міцності машин та опору матеріалів ММІ відвідали заводи Boeing

Компанії Boeing і Прогрестех-Україна (основний партнер Boeing в Україні) організували відвідання групою викладачів кафедри Динаміки і міцності машин та опору матеріалів ММІ  літакобудівних підприємств у містах Рентон (Renton) і Еверетт (Everett), обидва - штат Вашингтон на північному заході США.


Гості ознайомилися з культурою виробництва й технологією робіт зі складання практично всіх типів літаків, що на сьогодні виробляються компанією Boeing. Зокрема, завод у Рентоні випускає найбільш затребувані ринком повітряні судна покоління 737 NG, а також літаки новітнього сімейства 737 MAX, поставка яких замовникам розпочнеться наступного року. А на заводі в Еверетті, котрий вважається найбільшим на планеті, здійснюється збирання більш містких далекомагістральних літаків сімейств 747, 767, 777 і 787.
Під час відвідин авіапідприємств викладачі українського вузу отримали доступ до спілкування з персоналом, оглянули всі етапи складання, ознайомилися з логістикою компонентів літаків, що надходять на заводи в Рентоні та Еверетті.
До програми візиту також було включно відвідання легендарного Музею авіації (Museum of Flight) у Сіетлі, експозиція якого наочно ілюструє еволюцію авіатехніки Boeing - від полотняно-дерев'яних біпланів до високотехнологічних реактивних літаків. Одним із яскравих фрагментів "подорожі" до витоків світової авіації став огляд першого офісу заснованої 100 років тому компанії Boeing. Будівлю офісу, котра через свій колір отримала прізвисько Red Barn (Червона комора), було перевезено в Museum of Flight із околиць Сіетла більш як 40 років тому.
Поїздка українських викладачів на об'єкти компанії Boeing є складовою програми створення й розвитку двох магістерських авіаційних спеціалізацій в НТУУ КПІ - "Технологія виробництва літальних апаратів" та "Інформаційні системи і технології в авіабудуванні".
Це - спільний проект НТУУ КПІ, компаній Прогрестех-Україна та Boeing, запуск якого відбувся 2016 року. Зокрема, у поточному навчальному році було здійснено перший набір студентів на авіаційні спеціалізації в КПІ. Раніше викладачі, які готують студентів, пройшли перепідготовку за спеціальними програмами, спільно розробленими фахівцями компаній Boeing і Прогрестех-Україна. їхню високу кваліфікацію було підтверджено подальшою сертифікацією.
Відвідання заводів Boeing допоможе викладачам кафедри Динаміки і міцності машин та опору матеріалів доповнити програму підготовки студентів практичними прикладами організації технологічного процесу складання літаків.
Очікується, що випускники двох нових спеціалізацій матимуть підвищені шанси на працевлаштування в провідних інжинірингових центрах, у тому числі спеціалізованих на послугах для авіа-, автомобілебудування та інших високотехнологічних галузей промисловості.