НАУКОВІ ШКОЛИ КАФЕДРИ
Міцність та ресурс конструкційних матеріалів з урахуванням початкових та набутих пошкоджень.
Керівник - чл.-кор. НАНУ, д.т.н., проф. Бобир М.І.
Наукова школа займається проблемами міцності та довговічності елементів конструкцій, що знахордяться в умовах складного термосилового навантаження, з урахуванням впливу кінетики накопичення мікропошкоджень в матеріалі при його пружно-пластичному деформуванні. В рамках наукових робіт досліджуються різні умови експлуатації та траекторії навантаження, розглядаються як класичні металеві так і новітні композиційні матеріали. При виконанні досліджень широко використовується сучасна інструментальна база лабораторії механічних випробувань кафедри, використання якої дає можливість проводити натурні експерименти для різноманітних елементів та вузлів обладнання.
В рамках проблематики наукової школи відбулися наступні захисти кандидатських дисертацій:
- Лавренко Ярослав Іванович (2014 р.) "Динаміка та довговічність високошвидкісних прецизійних центрифуг"
- Коваль Віктор Вікторович (2018 р.) "Малоциклова втома елементів конструкцій з урахуванням пошкоджуваності"
- Фам Дик Куан (2019 р.) "Критерій граничного стану конструкційних матеріалів з врахуванням пошкоджуваності"
- Бондарець Олександр Анатолійович (2021) «Модель накопичення розсіяних пошкоджень в анізотропних конструкційних матеріалах при пружно-пластичному деформуванні»
- Бабак Антон Миколайович (2021) «Малоциклова втома поверхнево зміцнених конструктивних елементів з врахуванням пошкоджуваності»
- Мусієнко Ольга Станіславівна (2023) «Міцність та деформівність систем остеосинтезу з урахуванням властивостей ушкодженої кісткової тканини та її штучних замінників»
- Устименко Павло Романович (2023) «Напружено-деформований стан зварних з'єднань за електродинамічної обробки»
Чисельне модеювання процесів та систем
Керівник - д.т.н., проф. Крищук М.Г.
Основними напрямками діяльності наукової школи є числене модеювання та аналіз різноманітних конструкцій та вузлів, що використовються в машинобудівній, авіа- та космічнобудівній, теплоенергетичних, біомеханічній галузях тощо з точки їх міцності та надійності. Вирішуються проблеми обгрунтування продовження ресурсу, оптимізащії вагово-міцносних характеристик вузлів. Основною матеріальною базою наукової школи виступає компьютерний центр кафедри.
В рамках проблематики наукової школи відбулися наступні захисти кандидатських дисертацій:
- Єщенко Віктор Олексійович (2016 р.) "Напружено-деформований стан біомеханічних систем металлоостеосинтезу"
- Маслєй Володимир Микитович (2018 р.) "Міцність композиційних терморозміростабільних силових конструкцій космічних апаратів при динамічному навантаженні "
- Рибалка Антон Олексійович (2019 р.) "Динаміка і міцність наносупутника Polyitan-2-SAU на етапі виведення на орбіту"
- Димань Маріанна Михайлівна (2019) «Деформівність систем остеосинтезу кінцівок з врахуванням виду навантажень»
- Дифучин Юрій Миколайович (2019) «Напружено-деформований стан і міцність однозрізних болтових з’єднань елементів конструкцій з композиційних матеріалів»
- Ориняк Андрій Ігорович (2021) «Методи розрахунку коефіцієнта інтенсивності напружень з врахуванням геометричної нелінійності та складної форми тріщини»
- Іщенко Олексій Антонович (2024) «Напружено-деформований ста тонкостінних оболонок реактора ВВЕР-1000 при максимальній проектній аварії»