Інженер з міцності – фахівець , який забезпечує виконання вимог з міцності, надійності та довговічності різноманітних конструкцій: літаків та інших транспортних засобів, енергетичного устаткування, виробничого та медичного обладнання і багатьох інших виорбів. Діяльність фахівців з міцності втілюється на різних стадіях проектування і експлуатації виробів: в проведенні проектних робіт, експериментальних досліджень матеріалів і готових виробів та комп’ютерного моделювання процесів деформування елементів конструкцій. Про важливість такої професії свідчить той факт, що кафедра опору матеріалів, яку було створено 125 років тому назад на одному з перших факультетів КПІ – Механічному факультеті, досі продовжує свою діяльність.

 2 червня 2023 р. на кафедрі динаміки і міцності машин та опору матеріалів для учнів 9-11 класів був проведений майстер-клас. , який демонструє особливості діяльності інженера з міцності. В лабораторії механічних випробувань асистент кафедри ДММ та ОМ Ольга Мусієнко ознайомила майбутніх абітурієнтів з обладнанням, з видами та особливостями механічних випробувань, провела випробування обраного зразка на згин для різних силових впливів та пояснила отримані результати на діаграмі навантаження. Далі, в комп’ютеризованому навчальному центрі Прогрестех-Україна-КПІ доцент кафедри Віктор Коваль розповів про САD/CAE технології та допоміг учасникам майстер-класу із використанням професійного програмного забезпечення створити свою першу 3D модель зразка, який був предметом механічного випробування. Після порівняння результатів натурного експерименту та комп’ютерного моделювання було отримано висновок про ідентичність результатів.

Сподіваємось, що проведений захід стане для його учасників першим кроком до отримання інженерної освіти та подальшої професійної діяльності в галузі механічної інженерії

 

mk1 2 mk2 2
mk3 2 mk4 2